5 druhů nejčastěji používaných lepicích pásek 3M

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

Lepící pásky každý z nás určitě zná a má doma ve svém šuplíku. Nejčastěji se jedná o klasické balicí pásky, takzvané izolepy. Někteří zase rádi používají papírové lepicí pásky. A ti, kdo často potřebují spojit těžké materiály, pak zase sáhnou po kobercových páskách. Víte, jaké druhy lepicích pásek 3M můžete využít např. ve firmách?

Označovací barevné pásky 3M

Tyto pásky k označení podlah a stěn. Může jimi tedy být vyznačen např. koridor, kterým se má pohybovat vysokozdvižný vozík apod.

Maskovací pásky 3M

Tyto papírové pásky nejčastěji využívají malíři a natěrači, kteří s jejich pomocí zakrývají např. vypínače nebo části nábytku a stěn. Tím je chrání před zašpiněním od barvy. Tyto lepicí pásky se ale také dají využít k balení či svazování.

Kovové lepicí pásky 3M

Tyto pásky jsou velmi odolné vůči teplu, světlu a také UV záření. To vše díky hliníkové vrstvě, která je opatřená silikonovým lepidlem. Díky těmto vlastnostem jsou využívány v leteckém průmyslu, při galvanickém lakování nebo také k utěsnění vzduchotechniky.

Reflexní pásky 3M

Účelem těchto pásek je zviditelnit objekty ve tmě. Nejčastěji se jedná o přívěsy nebo zadní stěny nákladních automobilů. Díky kvalitním reflexním lepicím páskám 3M je možné zviditelnit vozidlo až do vzdálenosti 1 km. Tímto krokem se zvýší bezpečnost na silnicích a tím se sníží riziko dopravních nehod.

Protiskluzové pásky 3M

Tyto pásky je vhodné používat všude tam, kde hrozí nebezpečí uklouznutí. Jedná se tedy o často mokré podlahy nebo o místa, na kterých se často manipuluje s oleji.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.