Jak vybrat nejlepší paletový regál pro váš sklad?

Řízení zásob je dynamické a neustále se mění s rostoucí nabídkou a zásobami. Výběr nejlepšího paletového regálového systému pro váš sklad je nezbytný pro zajištění hladkého chodu vašeho podnikání. Každý sklad má totiž své jedinečné požadavky.

Nejlepší regálový systém by měl být schopen maximalizovat využití podlahy, aniž by bránil vašim operacím. Výrobci paletových regálů mají k dispozici různé regálové systémy, které vyhovují potřebám vašeho skladu. Je však třeba zvážit několik faktorů, než se rozhodnete pro konkrétní systém paletových regálů. Pokud hledáte regálový systém, který vyhovuje vašim potřebám, zvažte následující faktory.

Finanční zdroje

Přístup k financím je nejdůležitějším faktorem při hledání skladu. Měli byste vědět, kolik systém bude vaši společnost stát. Pokud jde o rozpočet, mějte na paměti, že náklady se dělí na úložný systém, návrh a instalaci. Každý je v pokušení jít za nízkou cenou, ale dobrý skladník by věděl, jaké jsou překážky používání levného regálového systému s nízkou kvalitou. Ujistěte se, že regálový systém, který si vyberete, je kvalitní a nákladově efektivní, abyste se vyhnuli jejich časté výměně.

Všestrannost

V tomto rychle se měnícím světě může vaše podnikání růst nebo se změnit; je to směr do budoucna. Můžete se rozhodnout přidat nové produkty nebo změnit vše o vaší společnosti. Nezapomeňte si vybrat paletový regálový systém, který je nastavitelný a dokáže se přizpůsobit změnám v případě, že změníte obor vašeho podnikání nebo v případě drobných úprav na vašich produktech. Pokud potřebujete nastavitelný systém, zvolte konzolový nebo selektivní regálový systém.

Pevnost a odolnost

Před výběrem nejlepšího paletového regálu pro váš sklad vždy zvažte váhu, kterou unese. Je to proto, aby se předešlo problémům, které nastanou, když zhroucení regálů způsobí zranění nebo dokonce smrt zaměstnanců. Takovým problémům se lze vyhnout, pokud si pro svůj sklad zvolíte odolný a robustní regál.

Požadavky na sklad

Každý sklad má jedinečné požadavky na skladování. Proto před výběrem paletového regálového systému, který vyhovuje vašim potřebám správy zásob, proveďte analýzu vašich komodit. Ohodnoťte zboží podle jeho hmotnosti, hustoty, četnosti dodání a doby použitelnosti. Mějte na paměti, že některé paletové regály podporují volně ložené produkty, zatímco jiné mohou pomoci pouze malému množství.

Dostupnost vysokozdvižným vozíkem

Pokud se vaše společnost zabývá objemnými produkty, možná budete muset vzít v úvahu dostupnost vysokozdvižného vozíku. Vezměte v úvahu šířku uličky potřebnou pro manévrování vysokozdvižných vozíků.

 

Pokud hledáte řešení, které vám pomůže plně využít podlahovou plochu pro uspokojivé řízení zásob, dobralogistika.cz je tu pro vás.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.